zľava 5 % po registrácii Zväčšiť
 • 1 z 3
 

Delta Medical KING LION flex COLLAGEN Prémiový kolagén pre komfort v pohybe (240 g)

 

8000 mg prémiového nemeckého kolagénu v dennej dávke spolu s ďalšími 10 účinnými zložkami vo forme chutného nápoja s príchuťou zeleného jablka.

Je vyrábaný jedinečnou šetrnou technológiou – enzymatickou hydrolýzou, vďaka ktorej je pre telo prirodzený, ľahko vstrebateľný a dobre využiteľný.

PRÁŠOK NA PRÍPRAVU NÁPOJA | 240 G
Dostupnosť Skladom
€32
€26,67 bez DPH
   
Kód tovaru DEL0803
Značka Delta Medical
Kategória Výživové doplnky
 
 • Nemecký prémiový kolagén (bovinný)
 • 8000 mg kolagénu v jednej dávke
 • Trojzložkový kolagén typu I, II, III
 • Klinicky testované účinky
 • Skutočne najlepší pomer kvality a ceny

KOMPLEX AŽ 11 ÚČINNÝCH ZLOŽIEK

 • Vitamín C podporuje vstrebávanie kolagénu
 • Chondroitín sulfát
 • Glukozamín sulfát
 • MSM (prírodná síra)
 • Kyselina hyalurónová
 • Vitamíny B2, B5, B6
 • Minerály Zinok a Horčík

Prečo KING LION Collagen?

Komplex 11 účinných zložiek KING LION kolagéne nie je náhodný. Každá jedna zložka v ňom obsiahnutá je v optimálnej dávke a plní svoju funkciu v prospech pohybového aparátu. 11 účinných zložiek vo vzájomnej synergii tvorí jediný kolagén na trhu s tak silným zložením. Pokiaľ by ste si jednotlivé zložky kupovali samostatne, museli by ste siahnuť veľmi hlboko do vrecka.

KING LION Collagen obsahuje prémiový, klinicky testovaný nemecký kolagén vo forme bioaktívnych kolagénových peptidov v množstve až 160 000 mg v jednom balení. Je vyrábaný jedinečnou šetrnou technológiou – enzymatickou hydrolýzou, vďaka ktorej nadobúda rovnakú štruktúru ako kolagén v ľudskom tele (trojitá špirála). Vďaka tejto bioaktívnej forme je KING LION Collagen pre telo prirodzený, ľahko vstrebateľný a dobre využiteľný.

Garantujeme, že KING LION Collagen je zostavený výlučne z kvalitných, certifikovaných zložiek, čo sa vzťahuje aj na pomocné látky ako napríklad arómu a farbivá, ktoré sú prírodného pôvodu. Zelená farba nápoja je vďaka rastlinám požlt farbiarsky a spirulina. Použité sladidlo sukralóza je vhodné aj pre diabetikov, vzhľadom na nízky glykemický index.

Chondroitín sulfát

sa nachádza v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupaviek a v spojivových tkanivách. Má schopnosť zadržiavať vodu a živiny v chrupavke a umožňuje iným molekulám pohybovať sa cez chrupavku. Ovplyvňuje činnosť ciev v krvných kapilárach v blízkosti kĺbových štruktúr.

Glukozamín sulfát

je jednou z hlavných zložiek kĺbových chrupaviek. S pribúdajúcim vekom dochádza k výraznému poklesu tvorby vlastného glukozamínu v ľudskom tele, a preto je vhodné ho dopĺňať. Má prírodné protizápalové vlastnosti, ako aj účinky proti starnutiu. Môže zvýšiť hustotu chrupavky a tekutiny obklopujúcej kĺby.

MSM

MSM (Metylsufonylmetán) je organická zlúčenina síry, ktorá sa v organizme dobre vstrebáva do všetkých tkanív. Zmierňuje zápaly a redukuje bolesť.

Kyselina hyalurónová

sa nachádza vo všetkých kostných a chrupavkových štruktúrach v tele, v šľachách a väzivách a je hlavnou zložkou tzv. synoviálnej tekutiny nachádzajúcej sa v kĺbovom puzdre. Tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkového tkaniva, stmeľuje vrstvy spojivového tkaniva, vyživuje a hydratuje kolagén.

Vitamín C

prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí, chrupaviek, pokožky a zubov. Zároveň prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej a k zníženiu vyčerpania a únavy.

Vitamíny B2, B5, B6

prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy a tiež k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Vitamín B6 prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Minerály Zinok, Horčík

Zinok prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému. Zinok a Horčík prispievajú k udržaniu zdravých kostí. Horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov a k zníženiu vyčerpania a únavy.

Čo je kolagén?

Kolagén je najviac zastúpeným proteínom vo vašom tele, čo predstavuje asi tretinu jeho proteínového zloženia.

Ako človek starne, telo produkuje menej a menej kvalitný kolagén. Jedným z viditeľných znakov tohto javu je pokožka, ktorá sa stáva menej pevnou a pružnou. S vekom tiež slabne chrupavka a šľachy.

Kolagén je jeden z hlavných stavebných kameňov kostí, kože, svalov, šliach a väzov. Kolagén sa nachádza aj v mnohých ďalších častiach tela, vrátane krvných ciev, rohovky a zubov.

Môžeme ho považovať za „lepidlo“, ktoré drží všetky tieto veci pohromade. V skutočnosti slovo pochádza z gréckeho slova „kólla“, čo v preklade znamená lepidlo.

Existuje najmenej 16 typov kolagénu. Tri hlavné typy sú:

 • Typ I: predstavuje 90% kolagénu tela a je teda najviac zastúpeným kolagénom. Poskytuje štruktúru pokožke, kostiam, šľachám, chrupavke, spojivovým tkanivám a zubom
 • Typ II: má najväčšie zastúpenie v chrupavke
 • Typ III: je hlavnou zložkou medzibunkovej hmoty, ktorá tvorí naše orgány. Zvyčajne sa vyskytuje spolu s kolagénom typu I a podporuje elasticitu pokožky. Je súčasťou ciev a tkanív srdca.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: