zľava 5 % po registrácii Zväčšiť
  • 1 z 2
 

Dermaheal Opaľovací krém SPF50 (50 g)

 

Chystáte sa vystaviť vašu pokožku intenzívnemu slniečku? Máme pre vás vysoko účinný ochranný krém s faktorom 50 a trojitou ochranou proti UVB žiareniu. Dermaheal opaľovací krém nielen ochráni, ale pôsobí intenzívne proti vzniku vrások a pokožku hydratuje.

Dostupnosť Momentálne nedostupné
€38
€31,67 bez DPH
Kód tovaru DER0074
Značka Dermaheal
Kategória Opaľovanie
 

Popis
Ak hľadáte vysoko kvalitný ochranný krém, ktorý je výškou svojho ochranného faktora vhodný pre klímu strednej Európy, ste na správnom mieste. Dermaheal SPF 50 obsahuje ochranný faktor 50, takže váš pobyt na slniečku bude bezpečne predĺžený 50x podľa fofotypu. Ako jeden z mála výrobcov, Dermaheal zverejňuje aj ochranu proti škodlivému UVA žiareniu. Číslo ochranného faktora vyjadruje hlavne ochranu proti UVB žiareniu. Ochrana proti UVA žiareniu nie je vyjadrovaná číslom, ale je udávaná ako päťstupňová škála pomocou symbolu +. Pozor na to, väčšina výrobcov ju totiž neuvádza.
Navyše ako bonus obsahuje peptidy, ktoré slúžia ako prevencia vzniku vrások a vašu pokožku vyvážene hydratujú.

Účinky
Ochrana pokožky pred UVA / UVB žiarením.
Hydratácia pokožky.
Prevencia vzniku vrások.

Výhody
Vysoký faktor ochrany - SPF50 a PA + + +.
Chráni pred oboma typmi žiarenia (UVA aj UVB).
Obsahuje biomimetické peptidy, ktoré pokožku vyživujú a chránia pred vznikom vrások.
Obsahuje chemické i minerálne ochranné faktory pre maximálnu bezpečnosť.
Ľahko vstrebateľný.
Spojenie ochranného opaľovacieho krému, hydratácie a prevencie vzniku vrások.

Zloženie (hlavné účinné látky)
Titanium Dioxide (dioxid titaničitý) - minerálny faktor
Zinc Oxide (oxid zinočnatý) - minerálny faktor
Etylhexyl Methoxycinnamate - chemický faktor
Isoamyl p-Methoxycinnamate - chemický ochranný faktor
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol - chemický ochranný faktor

Ako je to s UVA a UVB žiarením?
Vašu pokožku musíte chrániť pred oboma typmi žiarenia.
UVA je žiarenie s vlnovou dĺžkou 320 - 400nm. Toto žiarenie spôsobuje starnutie kože a nadmernú pigmentáciu. UVB žiarenie má vlnovú dĺžku 290 - 320nm a jeho pôsobenie spôsobuje vznik malígneho melanómu, pigmentáciu a spálenie pokožky. Obe žiarenia dopadajú na zemský povrch, a preto je nutné zvoliť produkt, ktorý vás maximálne ochráni. Dermaheal ochranný krém s SPF30 spĺňa túto požiadavku, pretože efektívne chráni pokožku pred oboma typmi žiarenia.

Ako je to s výškou faktora?
Výška ochranného faktora čiže SPF nám udáva, aká časť ultrafialového žiarenia sa dostane do kože. Ďalej tiež udáva, ako dlho sa môžeme po nanesení zdržiavať bezpečne na slniečku.
Napr. Faktor 30 prepustí do kože 1/30 ultrafialového žiarenia, zároveň predĺži náš pobyt na slniečku 30x pri vzniku rovnakých škôd ako bez použitia faktora. Takže ak som fototyp I. a môžem sa za normálnych okolností zdržiavať na slniečku 10 minút bez ochranného krému, po nanesení SPF30 som chránený po dobu 300minút.

Druhy ochranných faktorov
V súčasnej dobe sú známe 2 druhy ochranných faktorov - chemické a minerálne.
Chemické faktory, čiže UV filtre, sú vyvinuté v laboratóriách a pokožku chránia pred slnkom pomocou chemickej reakcie. Fungujú mechanizmom pohlcovanie fotónov ultrafialového žiarenia, ktorých energia sa vďaka chemickej reakcii premieňa na neškodné teplo. (proste premení UV žiarenia na teplo).
Fyzikálne faktory (minerálne) sú najčastejšie oxidy zinku alebo titánu. Sú to prírodné minerálne pigmenty pomleté na jemnučký prach. Tento prášok je do krému primiešaný, vytvára na koži ochranný film, ktorý ultrafialové žiarenie odráža. (V podstate funguje ako zrkadlo, ktoré žiarenie odráža).
Kvalitné fotoprotektívne prostriedky s vysokým faktorom používajú vždy kombináciu oboch ochranných faktorov. Dermaheal samozrejme obsahuje oba typy ochranných faktorov.
Obsah balenia
50g opaľovacieho krému

Návod na použitie
Naneste malé množstvo krému na tvár, krk a dekolt. Používajte aspoň 20-30 minút pred vystavením pokožky priamemu slnečnému žiareniu.

Upozornenie
Len na vonkajšie použitie, neprehĺtať. V prípade prehltnutia, vyhľadajte odbornú pomoc Vyhnite sa kontaktu s očami. Ak sa liek dostane do oka, vymyte ho vodou. V prípade vzniku a trvania podráždenia, prestaňte používať a kontaktujte svojho lekára. Nepoužívajte na otvorené rany. Nenechávajte v dosahu detí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: