URBAN AGING – Tipy, ako ochrániť pleť pred škodlivými vplyvmi

Pravdepodobne ste si to všimli aj vy. Večer pri čistení pleti sa na vatovom tampóne objavia tmavé nečistoty, aj keď ste v ten deň nepoužili make-up. Odkiaľ sa mohli vziať? Sú to, okrem iného, usadeniny zo vzduchu, smog a jemné čiastočky prachu, ktoré sú všadeprítomné v mestskom prostredí.

Znečistenie ovzdušia je neustále na vzostupe a prináša so sebou negatívne následky na pleť, preto ste sa už možno stretli s pojmom URBAN AGING. Toto „neviditeľné“ nebezpečenstvo vzniká pri spaľovaní fosílnych palív (ropy, zemného plynu a uhlia) a mimoriadne negatívne vplýva nielen na životné prostredie, ale aj na nás a na náš najväčší orgán – kožu.

Ako vlastne vplýva znečistený vzduch na pokožku?

Usadeniny zo vzduchu a prachové častice ostávajú nielen na pokožke, ale sú dostatočne malé na to, aby prenikli aj do pokožky, kde môžu spôsobiť zápalové procesy. To celé negatívne ovplyvňuje bunkový metabolizmus a spomaľuje proces regenerácie kožných buniek. V bunkách kože sa vtedy odohráva oxidačné poškodenie a vznikajú voľné radikály, kvôli ktorým pleť starne rýchlejšie, vysušuje sa a dochádza k hyperpigmentáciám a vzniku vrások. Voľné radikály sú agresívne deštrukčné molekuly, ktoré poškodzujú kožné bunky, vytvárajú v nich oxidačný stres.

Našťastie poznáme proti nim účinnú zbraň – antioxidanty!

Antioxidanty sú mimoriadne prospešné látky, efektívne chránia pokožku pred negatívnymi environmentálnymi vplyvmi a limitujú produkciu voľných radikálov. Prijímame ich väčšinou v strave, no veľký význam majú práve v produktoch starostlivosti o pleť. Dokážu zlepšovať stav slnkom poškodenej pleti a jaziev po akné, tlmia zápaly, spevňujú pokožku a stimulujú produkciu kolagénu. Antioxidanty sú neoddeliteľnou súčasťou modernej starostlivosti o pleť, pokiaľ vám ide o prevenciu starnutia pleti a prevenciu jej poškodenia kvôli znečisteniu prostredia.

Ako pokožku dokonalo ochrániť?

Samozrejme poznáme staré známe zásady, ktoré platia pre krásnu pleť – piť veľa vody, zdravo sa stravovať a nikdy neísť spať bez odlíčenia. Správne čistenie je pre zdravie pleti úplným základom. Ak nosíte make-up a denne aj SPF, dvojité čistenie, tzv. “double cleansing” je nevyhnutnosťou. Prvou fázou je odlíčenie, druhou ešte samotné dôkladné očistenie pleti. Tak sa zbavíte nečistôt z celého dňa a zároveň pripravíte pleť na absorpciu ďalších výživných produktov.

To najlepšie, čo ešte môžete pre svoju pleť spraviť v záujme jej ochrany pred vonkajšími vplyvmi je pravidelné používanie produktov s SPF a zaradenie antioxidantov do vašej rutinnej starostlivosti o pleť. Najlepší výsledok dosiahnete kombináciou viacerých antioxidantov, väčšina z nich sa výborne vzájomne dopĺňa v účinkoch a kľudne ich môžete používať aj viacero druhov.

Pokiaľ si chcete zachovať zdravú a mladistvo vyzerajúcu pleť, chcete zlepšiť jej štruktúru a zároveň ju ochrániť pred vonkajšími škodlivými vplyvmi, stavte na najvyššiu kvalitu – švajčiarsku medicínsku kozmetiku TEOXANE.

Dokonalú ochranu vám poskytne denný ochranný antioxidačný krém Advanced Perfecting Shield s SPF 30 (50 ml), ktorý odporúčame používať ideálne aj v kombinácii s TEOXANE RHA x Vit C Serum s vitamínom C. Je to dvojica produktov medicínskej kvality, vďaka ktorým bude vaša pokožka chránená voči negatívnym vplyvom URBAN AGINGu.

Denný ochranný antioxidačný krém má unikátne zloženie, ktoré spája SPF ochranu, viacero antioxidantov, hydratačné zložky, komplex peptidov a pigmenty, ktoré zjednocujú pokožku a dodávajú jej svieži vzhľad. Už po siedmych dňoch používania (podľa nezávislého testovania) je pleť hladšia, pevnejšia a jej tón je rovnomernejší a žiarivejší.

Starnutie pleti je nanešťastie nezvratný proces, s ktorým make-up pomôže len čiastočne. Môžeme ho však efektívne spomaliť. Jednou z najúčinnejších kombinácii je užívanie antioxidantov vnútorne vo vyváženej pestrej strave, aj vo forme vonkajšej, v podobe kvalitnej kozmetiky.

Zdroj: www.siklienka.sk

Produkty